5. “A Rubinkirálynő”

„A Rubinkirálynő”

Avagy mikor egy édesanya száll szembe egy másikkal, és saját érzelmeikkel és félelmeikkel éppolyan ádáz harcot vívnak, mint egymással…

New York, napjainkban…

Samantha Freeman ex FBI ügynök szállítmányozó cégvezetőként és boldog édesanyaként neveli kislányát férjével. Egy nap egy kényes feladat megoldása miatt visszahívják az FBI-hoz: egy magát Rubinkirálynőnek nevező mestertolvajt és bandáját kell megállítania. A Rubinkirálynő minden rablás helyszínén egy fotót hagy, mely szerint öt éves kislánya súlyos beteg, és a bandájával igazából csak a milliós nagyságrendű életmentő műtétre „gyűjti” a pénzt, mielőtt túl késő lesz. Már csak két rablás van hátra, és utána elszelel. Samantha az empatikus képességével és rablóvadász tapasztalatával megpróbálja kisakkozni a briliáns nő észjárását, és még időben elkapni, de eközben szenvednie is kell, hisz érzi, hogy a Rubinkirálynő milyen hányattatásokon megy keresztül. Sok nyomozóval együtt szíve szerint hagyná, hogy a Rubinkirálynő befejezze rablássorozatát, megmentse lányát, de a királynő és bandája egy véletlen gyilkossággal felkerül a legjobban körözött bűnözők listájára. Samantha és a nyomozók életük egyik legnagyobb kihívásával találják szemben magukat: az elfogásra tett kísérlet egy édesanya ellen nehezebb mint gondolták, és nem mindenki akarja rács mögött látni a Rubinkirálynőt…